Wzrasta zagrożenie wojną na froncie w Libanie – spodziewane jest wypowiedzenie wojny Izraelowi przez Sayyed Hassan Nasrallah. ▪ ZACHODNI ŚWIAT WIE O ZBRODNIACH IZRAELA i MILCZY ▪.


               Izrael popełniając zbrodnie wojenne przekroczył wszelkie czerwone linie.

Szokujące dokumenty.  Znęcanie się Izraelczyków nad Palestynczykami.

 

Video szokujące:  izraelskie barbarzyństwo.
 
Kliknij tu na:》Zbrodnie wojenne Izraela>

https://twitter.com/i/status/1719332892608753828

Pojawia się więcej filmów pokazujących, jak Żydzi znęcają się nad Palestyńczykami i jak są przetrzymywani i odczłowieczani przez izraelskie wojsko. Większość więźniów jest bestialsko  torturowana !

Eskalacja ... .
 
Teraz wszyscy czekają na piątkowe przemówienie Nasrallaha 03.11.2023r.
Oczekuje się, że pójdzie w ślady Houthi i wypowie wojnę, są już na to znaki.


Na froncie w Libanie wzrasta zagrożenie otwartą wojną.

Według informacji opublikowanej 31 października przez media wojskowe Hezbollahu co najmniej 120 żołnierzy izraelskich zginęło w wyniku niedawnych ataków Hezbollahu z południowego Libanu.

Bojownicy Hezbollahu przeprowadzili co najmniej 105 ataków na pozycje Izraelskich (IDF) w okresie od 8 do 31 października. Podczas ataków bojownicy zniszczyli dziewięć czołgów bojowych Merkava, dwa pojazdy opancerzone Humvee i dwa transportery opancerzone. a także dziesiątki kamer monitorujących, radarów, sprzętu łączności, systemów walki elektronicznej i innego sprzętu wojskowego.

Military Media odnotowały także ucieczkę 65 000 Izraelczyków z 28 osiedli w pobliżu Libanu jako jedno z osiągnięć Hezbollahu w toczących się starciach.

Ponadto 30 i 31 października Military Media opublikowały informacje dotyczące ataków Hezbollahu na kilka obiektów izraelskiej armii.

Hezbollah i sojusznicy, w tym palestyńskie frakcje zbrojne, od czasu niespodziewanego ataku dowodzonego przez Hamas ze Strefy Gazy 7 października niemal codziennie biorą udział w strzelaninach z IDF wzdłuż granicy izraelsko-libańskiej.

W nadchodzących dniach spodziewana jest większa eskalacja na froncie libańskim. Część obserwatorów spekuluje, że Hezbollah podczas przemówienia Nasrallaha ogłosi eskalację ataków na Izrael w ramach wsparcia Gazy, a nawet wypowie wojnę totalną.

Hezbollah:  

Każdy, kto śledzi wojnę od 7 października, wie, że wszystkie zaangażowane strony z niecierpliwością czekają na kolejny ruch frakcji osi oporu, przede wszystkim Hezbollahu. Hezbollah, który wyparł Izrael z Libanu w latach 80. XX w. i bronił Południa przed kolejną próbą okupacji w 2006 r., jest o wiele potężniejszym wrogiem armii izraelskiej niż Hamas.

Od początku wojny w mediach krążą nieoficjalne oświadczenia i raporty twierdzące, że izraelska inwazja lądowa na Gazę została uznana za czerwoną linię dla Hezbollahu.

Chociaż te oświadczenia są nieoficjalne, wielu zastanawiało się: kiedy Hezbollah naprawdę się w to zaangażuje ?
Od 8 października Hezbollah codziennie, bez wyjątku, atakuje pozycje IDF za granicą libańską. Ogłoszono około pięćdziesięciu męczenników i możemy się tylko zastanawiać, ile było ofiar śmiertelnych w Izraelu. Oprócz zabitych zniszczono wiele pojazdów i czołgów IDF.


Straty Izrarla poniesione na skutek ataków Hezbollahu. 
Wiele jednak wskazuje na to, że przygotowywane jest coś innego.
Coś bezprecedensowego, wielokrotnie poważniejszego niż infiltracja Hamasu 7 października.


W ciągu ostatnich 24 dni Hezbollah konsekwentnie i skutecznie wyłączał izraelski sprzęt obserwacyjny na granicy libańskiej. W ostatnich tygodniach grupa libańska zniszczyła dziesiątki stacji radarowych, kamer noktowizyjnych, czujników podczerwieni, wież komunikacyjnych dalekiego zasięgu, teleskopów i anten. Operacje te praktycznie oślepiły Izraelczyków na północy, zwłaszcza w Metuli i okolicznych osadach.

Można się tylko zastanawiać, dlaczego Hezbollah położyłby tak duży nacisk na ten sposób działania, zamiast tylko zabijać żołnierzy lub niszczyć czołgi.


Na podstawie tych informacji jest całkiem możliwe, że główne wydarzenie jeszcze przed nami. W przeciwnym razie Hezbollah nie przykładałby tak dużej uwagi do niszczenia izraelskiego sprzętu IDF, wiedząc, że zostanie on naprawiony dopiero kilka miesięcy później. Chyba że wiedzieli, że taka szansa już nigdy się nie pojawi. Być może jesteśmy w końcówce rozgrywki.

Jedyne, co możemy zrobić, to poczekać na piątkowe przemówienie Nasrallaha. Ale mogą pojawić się pewne niespodzianki i znaki już tam są.
Jest też niebezpieczne oświadczenie Izraela:

„Kiedy skończymy z Hamasem, przyjdzie kolej na Hezbollah”

Izrael przyjmuje postawę obronną na froncie libańskim, aby nie uszczuplić swoich sił, podczas gdy armia koncentruje się na prowadzeniu wojny przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy, powiedział izraelski doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jahi Hanegbi podczas telewizyjnej konferencji prasowej. Hanegbi dodał, że Izrael zastosuje „wyciągnięte wnioski” wobec libańskich bojowników Hezbollahu „dzień po Hamasie”, twierdząc, że będzie to miało aspekty operacyjne, bez wchodzenia w szczegóły.
Powiedział także, że „nie widać żadnego porozumienia” w sprawie uwolnienia zakładników przetrzymywanych w Gazie w związku z kontynuowaniem przez Izrael inwazji lądowej na enklawę palestyńską.
Hanegbi potępił ataki na Izrael dokonane przez uzbrojoną grupę Huti w Jemenie, mówiąc, że są one „nie do przyjęcia”, ale odmówił dalszych wyjaśnień, gdy zapytano go, jaka może być reakcja Izraela.

Ważne ! Amnesty International budzi się ze snu.

Nawet na Zachodzie budzą się ludzie, którzy już dawno powinni być obudzeni i oburzeni izraelskimi zbrodniami w Gazie. 
 Ma być dochodzenie w sprawie użycia przez Izrael białego fosforu w Libanie, które uważane jest jako zbrodnie wojenne.


Amnesty International oskarża izraelską armię o używanie białego fosforu w operacjach wojskowych w południowym Libanie. Atak na przygraniczną wioskę Dhayra, który miał miejsce 16 października, powinien zostać zbadany jako zbrodnia wojenna – napisała organizacja w opublikowanym 31.10.2023r. raporcie.

Organizacja Human Rights Watch już wcześniej oskarżyła Izrael o używanie białego fosforu.

Według Amnesty International są przekonujące dowody użycia tej zabronionej formy amunicji znajdują się w materiałach wideo i relacjach naocznych świadków.


 
Fosfor biały jest wysoce łatwopalnym środkiem chemicznym. Substancja samozapalna wykorzystywana jest przez żołnierzy do tworzenia zasłon dymnych, oświetlania obszarów w ciemności czy oznaczania celów. Bezpośredni kontakt z substancją prowadzi do okaleczeń i zatruć.

Amnesty International twierdzi, że armia izraelska wystrzeliła pociski z fosforem wzdłuż południowej granicy Libanu w dniach 10–16 października. Atak na Dhayrę z 16 października został nazwany masowym i niezgodnym z prawem atakiem, w wyniku którego rannych zostało co najmniej dziewięciu cywilów i zostały  uszkodzone cele cywilne.

„To przerażające, że armia izraelska użyła białego fosforu z naruszeniem międzynarodowego prawa humanitarnego” – powiedziała Aya Majzoub z Amnesty International w Bejrucie.

Prawie 30 000 Libańczyków uciekło ze strefy przygranicznej. Korespondentka Daisy Mohr spotkała się z mieszkańcami przygranicznej wioski Dhayra w południowym Libanie, którzy powiedzieli, że uciekli z tego obszaru po izraelskich atakach z użyciem białego fosforu:

„Musiałem wymiotować i brakowało mi tlenu”

Majzoub wzywa Izrael do zaprzestania używania zbrodniczej amunicji na obszarach zaludnionych. „Jest to zgodne z zobowiązaniem Izraela z 2013 roku do zaprzestania używania tej broni”.
Armia izraelska nie odpowiada na pytanie czy stosowała w Libanie biały fosfor.

Interpretacja Izraela, dziwne stwierdzenia.

Według Izraela, broń z białym fosforem nie jest zabronione z definicji.
"Użycie amunicji z białym fosforem, na przykład przez artylerię lub podczas nalotów, niekoniecznie jest zabronione na mocy prawa humanitarnego". Według niektórych interpretacji armia stosująca biały fosfor musiała zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec ofiarom cywilnym.
Konieczne jest zatem szeroko zakrojone dochodzenie na miejscu w celu ustalenia, czy doszło do zbrodni wojennej, czy nie. Pytanie brzmi, czy Izrael pozwoli na takie niezależne dochodzenie. Można już natychmiast stwierdzić, że żydowscy zbrodniarze sami siebie nie będą oskarżać więc żadnego dochodzenis nie będzie. 

Strzelanie z amunicji fosforowej to „szara strefa” w prawie wojennym.

Fosfor biały nie jest zakazany i jest używany także przez armie krajów zachodnich – wynika z oświadczenia izraelskiej armii. Zgodnie z wytycznymi armii izraelskiej amunicja z białym fosforem nie może być używana na obszarach gęsto zaludnionych, ▪▪▪ ale istnieją „pewne wyjątki”.▪▪▪

Majzoub:
„Absolutnie nigdy nie należy stosować białego fosforu w obszarach, w których mieszkają ludzie. Dowody, jakie posiadamy, są naprawdę przytłaczające. Przeanalizowaliśmy filmy, na których widać pozostałości białego fosforu wciąż płonące na podwórkach dzielnic mieszkanioeych i ofiary wśród  mieszkańców”.
Na początku tego miesiąca Human Rights Watch (HRW) oskarżyła Izrael o wystrzeliwanie białego fosforu w Strefę Gazy i Libanu. Armia izraelska zaprzeczyła wówczas jakoby użyła amunicji fosforowej przeciwko ludności cywilnej.

Z powietrza biały fosfor może rozprzestrzeniać się na odległość od 150 do 250 metrów, mówi badacz HRW Ramzi Kaiss w Bejrucie. „Jeśli upuścisz go na określoną wysokość, nawet jeśli nie jest on gęsto zaludniony, istnieje ryzyko, że wyląduje na przykład na domach i szkołach, powodując ogromne ryzyko dla obywateli”.
Palenie i poparzenia do szpiku kości.

Kaiss pokazuje zweryfikowany materiał wideo, który według HRW przedstawia ogień artylerii z białym fosforem w porcie w mieście Gaza oraz w dwóch wiejskich lokalizacjach wzdłuż granicy izraelsko-libańskiej. „Biały fosfor spala aż do kości. Nie przestaje się palić, dopóki nie zostanie oddzielony od tlenu, a nawet jeśli zostanie ponownie wystawiony na działanie tlenu, pali się ponownie”.
Kaiss wyjaśnia, że ​​bardzo drobne obrażenia mogą być śmiertelne, ponieważ przedostają się do krwioobiegu, powodując niewydolność narządów. „Więc ta użyta broń wyrządza poważne szkody cywilom. Nawet stosunkowo niewielkie oparzenia są często śmiertelne”.

Sprawa ciągnie się już od jakiegoś czasu.

Według Jeffa Handmakera, wykładowcy socjologii prawa na Uniwersytecie w Rotterdamie, dostępne relacje naocznych świadków i dowody wideo w Gazie wskazują na nieproporcjonalne używanie białego fosforu. „To są zbrodnie wojenne popełnione przez armię izraelską” – mówi Handmaker. Podkreśla, że ​​kwestia ta odgrywała rolę także w poprzednich wojnach w Gazie, ponieważ izraelska armia popełniała tą zbrodnię w przeszłości.

W 2013 roku izraelskie wojsko poinformowało BBC, że zaprzestanie używania białego fosforu w artylerii do tworzenia zasłon dymnych. Po początkowych zaprzeczeniach armia przyznała, że ​​użyła białego fosforu w ofensywie w Gazie w latach 2008 i 2009, ale reżim żydowski stwierdził, że użycie tego fosforu było zgodne z prawem międzynarodowym.

BBC podało, że magazyn na terenie siedziby ONZ w Gazie spłonął po trafieniu amunicją zawierającą biały fosfor. „The Sunday Times” napisał wówczas, że ponad pięćdziesiąt osób zostało przyjętych do szpitala z oparzeniami fosforowymi.

Potrzebne są bardziej rygorystyczne zakazy.

Organizacja Human Rights Watch wzywa obecnie do wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów przeciwdziałających stosowaniu białego fosforu. Według organizacji międzynarodowy traktat regulujący ten rodzaj amunicji nie jest wodoszczelny.

„Stosowanie samego białego fosforu niekoniecznie jest zabronione” – mówi Kaiss. "Ale użycie białego fosforu  jako broń przeciwko skupiskom ludności cywilnej, jest zabronione. Zatem jeśli na obszarach zaludnionych występują skupiska ludności cywilnej, nawet jeśli jest to otwarte pole, ale cywile również tam mieszkają, to jest to zbrodnia.”

Zarówno HRW, jak i Amnesty International twierdzą, że ​​Izrael będzie nadal w Libanie stosował fosfor biały.

Iran także mimo gróźb ze strony Stanów Zjednoczonych Ameryki nie zamierza przyglądać się bezczynnie. 
Iran  ▪  Izrael przekroczył wszystkie czerwone linie:

Prezydent Ebrahim Raisi ostrzegł, że operacja wojskowa w Gazie „może zmusić wszystkich do działania”. Prezydent Iranu Ebrahim Raisi powiedział, że jego kraj nie zastosuje się do niedawnego wezwania Stanów Zjednoczonych do krajów, aby powstrzymały się od zaangażowania w konflikt między Izraelem a Hamasem, argumentując, że zbrodnie reżimu syjonistycznego przekroczyły czerwone linie a Stany Zjednoczone są zaangażowane po stronie Izraela i współwinne zbrodni wojennych na Bliskim Wschodzie ”.

Oby ten jakże już krwawy konflikt między Izraelem a Palestyną nie przerodził się w III wojnę światową z udziałem nuklearnej broni totalnej zagłady z setkami milonami ludzkich ofiar !