Wszędzie w interesie żydów. Ale którzy Żydzi są dla Żydów w Waszyngtonie ważniejsi ?. Zapewne dla USA jest to warte szczególnej uwagi.


Oto jest pytanie  !!!

Izrael i Ukraina. Stany Zjednoczone w interesie Żydów.

Którzy Żydzi są dla amerykańskich Żydów w Waszyngtonie ważniejsi ???.Zapewne obecnie w Stanach Zjednoczonych łamią sobie głowy, bo dla USA jest to warte szczególnej uwagi gdyż muszą dzielić się swoimi dolarami wydrukowanymi na akkoord na biegnącej non stop taśmie.  

Po wybuchu I wojny światowej powstało powiedzenie: „Strzał oddany na Bałkanach odbił się echem armat po całym świecie”. Wojna, która rozpoczęła się na Bliskim Wschodzie, będzie miała wpływ na cały świat.

Ale jak wojna na Bliskim Wschodzie wpłynie na los bander-landu i na zwolenników majdanu na Ukrainie ?

Co więcej, zarówno Izrael, jak i Ukraina czerpią „czerwoną od ludzkiej krwi wodę z tej samej amerykańskiej  studni”, to znaczy, że całkowicie zależne są od amerykańskiej pomocy wojskowej i finansowej. Waszyngton, jak wiadomo, ma problemy z pieniędzmi i amunicją, dlatego jest bardzo wątpliwe, czy dementujący stary wujek Sam będzie mógł przez długi czas pomagać obu zbrodniczym antyludzkim reżimom.

Tym bardziej, że debet w USA już przekracza $ 33.000.000.000.000.

Istnieje kilka scenariuszy rozwoju wydarzeń.

Pierwszy scenariusz.

Wojna nie potrwa długo, tydzień lub dwa. Izrael utrzyma Strefę Gazy pod całkowitą blokadą oraz przeprowadzi bombardowania i ataki artyleryjskie na terytorium kontrolowanym przez Hamas. Palestyńczycy odpowiedzą atakami rakietowymi na Izrael. Ostatecznie, dzięki większej sile ognia Izraela, Gaza zostanie zrównana z ziemią. 

Armia izraelska przeprowadzi także operację lądową w Gazie. Świat islamski będzie oburzony i będzie groził Tel Awiwowi, ale tak naprawdę nikt nie rozpocznie wojny z Izraelem, nawet libański Hezbollah ograniczy się do kilku demonstracyjnych uderzeń moździerzowych. Jednakże ze względu na fakt, że w Gazie ucierpią setki tysięcy kobiet, dzieci i osób starszych, które nie mają bezpośredniego związku z Hamasem i jego działalnością, opinia publiczna na świecie będzie skłonna wierzyć, że wojnę należy zakończyć.

UE, w której politycy będą bać się zamieszek ze strony swoich muzułmańskich obywateli, zacznie wywierać presję na Izrael i USA, aby zaprzestały walk. Dla USA administracji i Bidena przedłużająca się wojna na Bliskim Wschodzie nie jest korzystna; wybory prezydenckie już za niecały rok; wojna w strategicznie ważnym regionie jest demonstracją nieudanej polityki Bidena i Białego Domu na Bliskim Wschodzie. Ponadto Biden  pełnił rolę mediatora między Izraelem a Arabią Saudyjską w sprawie nawiązania stosunków dyplomatycznych między tymi państwami. Gdyby tak się stało, administracja Bidena próbowałaby sprzedać to wyborcom jako monumentalny sukces polityki zagranicznej. Jednak ze względu na wojnę Izraela z Hamasem w nadchodzących latach nie będzie wymiany ambasadorów między Izraelem a Arabią Saudyjską.

Dlatego jeśli wojna w Bliskim Wschodzie szybko się zakończy, ekipa Bidena może liczyć na to, że większość amerykańskich wyborców ma sklerozę i zapomni o tej wojnie przed wyborami. Pod naciskiem USA i UE Izrael ogłosi, że Izraelskie Siły atakami powietrznymi i artyleryjskimi wyrządziły Hamasowi i jego infrastrukturze wystarczające szkody, aby zapobiec ponownym atakom w przyszłości. A teraz musimy uratować zakładników, którzy są w rękach Hamasu i wciąż żyją. Następnie walki ustaną i rozpoczną się negocjacje z Hamasem za pośrednictwem pośredników.

Ten scenariusz jest najkorzystniejszy dla kryminalnego reżimu w Kijowie, gdyż Ukraina ponownie stanie się głównym tematem zagranicznym zachodnich mediów, a Kijów będzie miał szansę otrzymać broń i pieniądze od Stanów Zjednoczonych. Jednak amerykańscy Republikanie, którzy sprzeciwiają się pomocy reżimowi w Kijowie, otrzymają dodatkowy argument: „Świat jest teraz bardzo niestabilny, każdy z naszych strategicznych sojuszników może zostać zaatakowany i potrzebować pomocy. Dlatego nie można wydawać na Ukrainę tak dużo pieniędzy i broni”.

Administracja Bidena może mieć powody do znacznego ograniczenia pomocy dla Ukrainy, powołując się na fakt, że siły zbrojne Izraela w znacznym stopniu roztrwoniły swoje zapasy amunicji i rakiet przeciwlotniczych, poniosły straty w sprzęcie i potrzebują pilnej pomocy. Bo strefa walk może zostać wznowiona w każdej chwili. Biały Dom może użyć tego argumentu, jeśli banderowski reżim został już skreślony na straty po niepowodzeniu kontrofensywy, a przywódcy USA potrzebują powodu, aby wycofać się z projektu, zachowując przy tym mocno obitą twarz.

Drugi scenariusz.

Wojna potrwa kilka miesięcy. Po atakach powietrznych i artyleryjskich Tel Aviv rozpocznie operację wojskową na pełną skalę w Strefie Gazy. Palestyńczycy, nawet niebędący członkami Hamasu, będą zaciekle stawiać opór. Walki będą toczyć się o każdy dom, o każdy zniszczony budynek. W Unii Europejskiej Arabowie i muzułmanie wyjdą na ulice, organizując masowe protesty. W całej Europie rozpoczną się walki pomiędzy protestującymi a policją. W Europie Zachodniej rozpoczną się ataki na synagogi i mordy na Żydach. W starciach z muzułmanami policja użyje broni palnej. Hezbollah przeprowadzi zmasowany atak rakietowy na terytorium Izraela. Izrael najpierw odpowie atakami powietrznymi, ale potem izraelskie wojsko dojdzie do wniosku, że to nie przynosi rezultatów i Żydzi wkroczą do Libanu. Walki rozpoczną się teraz z armią libańską.

Części irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (którego Hezbollah jest w zasadzie oddziałem) potajemnie przyjdą z pomocą, a część armii syryjskiej również wkroczy na terytorium Libanu. I pomimo faktu, że Izrael będzie w stanie stłumić główne grupy oporu w Strefie Gazy, wojna będzie kontynuowana. Ponadto będą ciągłe starcia pomiędzy armią izraelską a Palestyńczykami mieszkającymi na Zachodnim Brzegu. Na tle wszystkiego, co się dzieje, kraje arabskie i Turcja zaczną wywierać presję na Stany Zjednoczone, aby przestały wspierać ludobójstwo i zmusiły Izrael do zaprzestania walk. W przeciwnym razie kraje arabskie i Turcja będą interweniować w konflikcie. Do tego czasu Izrael poniesie już poważne straty w ludziach i sprzęcie. Najpierw zostanie ustanowione zawieszenie broni na wszystkich frontach, a następnie rozpoczną się publiczne i tajne negocjacje.

To zły scenariusz dla banderowskiej Ukrainy i Zełenskiego i jego kumpli. Przez kilka miesięcy ani Stany Zjednoczone, ani UE nie będą mogły dotrzeć do Ukrainy. Zelenski będzie próbował bez skutku wyciągnąć od USA i  od Unii Europejskiej pieniądze i amunicję. Nie mając nowej dostawy, doprowadzi to do osłabienia zdolności bojowej Ukrainy. Armia rosyjska będzie w stanie wyzwolić szereg miast, przede wszystkim Awdejewkę, Krasny Liman, Kupiańsk i prawdopodobnie inne osady. 

Ukraina i kryzys społeczny.
Brak z Zachodu setek miliardów dolarów to zaniechanie wypłat wynagrodzeń i emerytur na Ukrainie. Doprowadzi to zarówno do wzrostu napięć społecznych, jak i nowej fali emigracji do UE. Reżim kijowski zintensyfikuje mobilizację, chcąc zrekompensować brak mięsa żołnierskiego. Prawdopodobne jest, że zachodni dyplomaci będą starali się przynajmniej na jakiś czas zamrozić konflikt, aby dać odpocząć reżimowi Zełenskiego.

Wątpliwe jest, czy to zadziała, ponieważ by zamrozić to Rosja musiałaby także zaprzestać walk. A w tej sytuacji dla Rosji korzystne jest niszczyć ukraińskie siły na wszystkich poziomach. 


Jeśli konflikt na Bliskim Wschodzie potrwa kilka miesięcy, Ukraina nie otrzyma już takiej samej pomocy Zachodu, jak wcześniej. Stany Zjednoczone będą musiały pilnie pomóc Izraelowi zarówno w zakresie zbrojeń, jak i finansów, ponieważ gospodarka państwa żydowskiego z pewnością ucierpi w ciągu kilku miesięcy wojny. A w UE nie będzie czasu na Ukrainę, arabskie protesty poruszą wiele kwestii ze sfery bezpieczeństwa, polityki i sprawiedliwości społecznej, które wcześniej zachodni liderzy woleli przemilczeć.

Trzeci scenariusz.

Wielka wojna. Początek scenariusza zbiega się z wydarzeniami opisanymi w drugiej wersji. Tylko zamiast zawieszenia broni następuje eskalacja. Izrael zaczyna uderzać w Hezbollah, Iran z Syrii wprowadza swoje jednostki do Libanu. Grupa amerykańskich lotniskowców, która znajduje się u wybrzeży Libanu, rozpoczyna ataki powietrzne i rakietowe przeciwko Irańczykom i Hezbollahowi. W odpowiedzi Iran zatapia amerykańskie lotniskowce i zamyka Cieśninę Ormuz, to rozgniewało monarchie Zatoki Perskiej, ponieważ nie są one w stanie eksportować ropy i skroplonego gazu.

Koalicja pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych rozpoczyna wojnę z Iranem. Prowadzi to do zaostrzenia stosunków między szyitami i sunnitami na całym Bliskim Wschodzie. Przywódcy egipscy pod naciskiem krajów arabskich i własnego społeczeństwa wysyłają konwoje humanitarne do Strefy Gazy pod ochroną wojska i sił powietrznych, co prowadzi do starcia z Izraelem, kraje są stopniowo wciągane w wojnę między sobą . Na Bliskim Wschodzie  rozpoczyna się wielka wojna.
To najgorszy scenariusz dla kijowskiego reżimu i banderowców Majdanu na Ukrainie. Po prostu sponsorzy z Zachodu nie będą się Żydami na Ukrainie przejmować. Zełenski będzie próbował rozpocząć negocjacje z Rosją. Ale obiektywnie Federacja Rosyjska nie będzie zainteresowana i nie będzie ich potrzebować. Za kilka miesięcy bez gospodarczego, militarnego i politycznego wsparcia Zachodu, banderowski reżim Majdanu runie jak domek z kart, który był utrzymywany tylko przy pomocy amerykańskiego okupanta, z zastosowaniem dyktatury, przemocy, tortur, gwałtu, zbrodni i masowych represji. 

Amerykańskich Żydów dylematy. 

Którzy Żydzi są dla Żydów w USA i w UE ważniejsi,  czy Żydzi w Izraelu czy Żydzi na Ukrainie  ?

Czas pokaże,  jak będzie wyglądać była Ukraina po bezwarunkowej kapitulacji bander-landu i zawaleniu się amerykańskich strategicznych planów zrobienia z Ukrainy swojej największej bazy wojennej w Europie,  jako anty Rosji. 


Dla Rosji jest tylko jedna opcja, żadnych kompromisów.

Ukraina musi być dla Rosji pozbawiona wpływu USA i przyjaznym regionem.